Pierwsze zwycięstwo MKS-u !

12 września 2015 roku w Dąbiu n/Nerem odbył się mecz pomiędzy dąbskim MKS-em a Mirkiem Adamów. Celem tego spotkania było zwycięstwo i dobre wejście w rytm konińskiej B-klasy.  Kto wygrał mecz?

Po ciężkiej walce w pierwszej połowie spotkania i groźnych sytuacjach z jednej jak i z drugiej strony wynik zakończył się bezbramkowym remisem .

Druga połowa podopiecznych Tomasza Lewińskiego wyglądała nieco lepiej. Na drugie 45 minut spotkania wszedł Krystian Robaszkiewicz za kontuzjowanego Szymona Kaźmierczaka.  Wynik meczu w 54 minucie  otworzył Kamil Krysiak  po świetnym podaniu Łukasza Wojciechowskiego i ze spokojem pokonał bramkarza drużyny gości. W 60 minucie trener Lewiński  dokonał kolejnych zmian. Z murawy zszedł Artur Antczak, a w jego miejsce z numerem 16 na boisko wkroczył Dominik Strzałkowski . Chwilę potem boisko opuścili świetnie grający Łukasz Kropidłowski oraz Bartosz Król, który dostał chwilę wcześniej żółty kartonik. W ich miejsce pojawili się Krystian Kamiński oraz Adrian Dudziński.W 76 minucie meczu  w polu karnym gospodarzy nieupilnowany zawodnik gości Tomasz Lisiecki wyrównał wynik spotkania. Gospodarze nie poddali się i w 80 minucie po prostopadłym podaniu Kamila Krysiaka fenomenalny strzał oddał Łukasz Wojciechowski i umieścił piłkę w siatce.  Ostatnie 10 minut spotkania grę kontrolował MKS. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny Tomasza Lewińskiego. Cała drużyna dobrze się zaprezentowała, lecz warto wyróżnić defensora Jacka Krysiaka, który wnosił wiele spokoju w szeregi zespołu.

Historia nowo powstałego klubu zapisała się pozytywnie. Wizja całego zespołu jest obiecująca ze względu na młodych, utalentowanych zawodników dla których piłka to coś więcej. Cały mecz został uwieczniony na kamerze i niebawem bedą dostępne bramki z tego spotkania.

Kolejnym rywalem MKS-u jest Piast Grodziec. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19-go września na stadionie przy ulicy Asnyka 16. Drużyna z Grodźca pokonała w pierwszej kolejce KS Mostki 2:0.